Hlavní strana > Pořádané akce > Masopustní průvod a bál > 2008

pro zvětšení plakátu klikni

14. Masopustní maškarní průvod a bál – Olympiáda v Břevnově aneb Z Atén do roku 20??

Průvod se konal v pátek 1. února 2008 od 16.00. a začal již tradičně u poutní kaple na Dlabačově (proti hotelu Pyramida). Po udělení masopustního práva se průvod vypravil pomalým krokem za zvuku Břevnovanky po Bělohorské ulici. Masky se zastavovaly u obchodníků, kteří jsou členy spolku a každého vyzvaly k tanci. Členové spolku na oplátku masky pohostili. Na konci masopustního průvodu u Kaštanu byly symbolicky pochovány dvě basy. Jeden hudební nástroj a nově i basa piva. Každá maska byla odměněna jitrničkou. Ostatní návštěvníci se mohli osvěžit medovinou, svařákem nebo trdelníkem. Návštěva byla letos velká. Fotky z průvodu zde.

Maškarní bál v sobotu zahájilo slavnostní zapálení olympijského ohně. Bál se jako loni konal v Kongresovém sále hotelu Pyramida. K tanci a poslechu hrála skupina BIG BAND DVORSKÝ. Program doplnilo předtančení stepu a vystoupením roztleskávaček.
Při výběru nejlepších masek měla porota těžké rozhodování. Masky byly nápadité a originální. Ten kdo nevyhrál v soutěži o nejlepší masku měl ještě šanci na výhru v tombole. Lístek stál pouze 20,- Kč. Hlavní cena byla lednice s mrazákem. Kdo letos nebyl, může se podívat alespoň na fotky z bálu zde. Bylo veselo.