Hlavní strana > Pořádané akce > Masopustní průvod a bál > 2004

Masopustní průvod a bál 2004

V Praze 6 - Břevnově proběhnul jubilejní desátý Masopust ve dnech 20. - 21. února 2004. Snahou organizátorů, kterými jsou radnice Prahy 6 a Spolek břevnovských živnostníků a podnikatelů, je obnovit tuto prastarou tradici masopustních oslav na území Prahy 6.

Masopust čerpá inspiraci nejen ze středověkých masopustů, ale i z masopustních slavností konaných na počátku minulého století v Čechách a na Moravě.

"Já, starosta obce Prahy 6, uděluji všem maskám a obecenstvu právo masopustní. Čímž jest dovoleno Masopust slaviti jako zpívati, křepčiti a dobrého moku si zavdati. Naopak, zakazuje se - mračiti, plakati, láti a sváry vyvolávati. Nařizuje se - buďte dobré mysli a veselte se!"……takto udělil "právo" starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa masopustnímu průvodu masek, který se sešel 20. února v 15 hodin u zrekonstruované kapličky Poutní cesty před hotelem Pyramida v Praze 6. Průvod, nad kterým převzal záštitu starosta, šel Bělohorskou ulicí a skončil kolem 17 hod. před KC Kaštan, kde došlo k tradičnímu „pochování basy“. Cestou navštívil průvod obchůdky členů břevnovského živnostenského spolku.

Následující den, tj. 21. února začal od 20 hodin v restauraci Na Ořechovce Masopustní bál. Hlavní téma pro masky v masopustním průvodu i na masopustním bále bylo „na českém dvorku“. Fotky zde.

(tento text poskytla MČ Praha 6)