Hlavní strana > Pořádané akce > Břevnovské posvícení

Břevnovské posvícení má tradici od roku 1994. Je to jedna z nejvíce navštěvovaných akcí v Praze.
Koná se vždy začátkem měsíce října.
Přesné datum je uveřejněno s dostatečným předstihem vždy na hlavní straně tohoto webu a na Facebook Břevnovské posvícení. Posvícení je nejvýznamnější každoroční akcí našeho spolku.
Pokud je příznivé počasí, dosahujeme návštěvnosti cca 60.000 osob.
Takovým zájmem veřejnosti se žádná jiná akce v Praze 6 chlubit nemůže.
Akce se koná pod záštitou radnice Prahy 6
a laskavým svolením Benediktinského arciopatství sv.Vojtěcha a sv. Markéty.

Před zahájením Břevnovského posvícením a to ve čtvrtek od 14 do 16 hodin se koná i charitativní akce.

Jde o bezplatné točení, ježdění a houpání vyhrazené pro děti a mládež z ústavů, dětských domovů, stacionářů, rehabilitačních ústavů a v péči rodičů s různými stupni handicapu. Pro účastníky jsou připraveny posvícenské koláče, nápoje a také malé dárky, které vyrábějí děti z mateřské školky Jílkova v akci „Děti – dětem“.

Partnerem této spolkové akce je sbírkový projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize.
Facebook Kolotoče bez bariér

Posvícení začíná v sobotu od 10:00 ale už v pátek odpoledne je v provozu většina stánků a pouťové atrakce.

Ve stáncích je možné zakoupit pečené husy s knedlíkem a zelím nebo pečeného býka, pečenou šunku, bramboráky, bramborové spirálky, palačinky, trdlo, posvícenecké koláče a mnoho dalších chuťovek a specialit. Nechybějí stánky s pivem, medovinou, se sudovým vínem a burčákem.

V roce 2003 zahájil 10. Břevnovské posvícení prezident
České republiky Václav Klaus.

V roce 2006 byl na Břevnovském posvícení vytvořen český rekord Největší rohový koláč. Koláč měl velikost 3 x 2 metry a vážil 115 kg. Tento rekord oficiálně potvrdili zástupci agentury Dobrý den z Pelhřimova.
Pro návštěvníky posvícení koláč rozkrájeli břevnovští patrioti
Eva Pilarová, Pavel Bobek a Josef Zíma.

Na 19. Břevnovském posvícení jsme poskytli prostor i pro
1. ročník Pražského Burger Festu.

V horní části prezentují ve stáncích výrobky pro radost a potěšení školky a školy z Prahy 6.
Součástí Břevnovského posvícení je i pouť s celou řadou atrakcí.

Staročeská řemeslná vesnička se nachází v dolní části pod rybníkem v klidové zóně.
Tvoří jí sto stánků různých řemesel, dílniček pro děti a krčem pro hladové žaludky. Ve vesničce je i mnoho stánků, které řemesla předvádějí. Má svůj vlastní program s kejklířem Vítkem a flašinetářem.

Program na hlavním pódiu začíná v sobotu i v neděli ve 12:00 a každý návštěvník si v programu najde to své. Blues, Country, Rock, Pop i ohňovou show.
V minulosti na našem posvícení vystoupily i tyto hudební skupiny: Fešáci, The Beatles revival, Maxim Turbulenc, Bílá Nemoc, Rangers, Pražský Ukulele Band & Tři bílé vrány, Bluesberry, Jam Richarda Tesaříka, Patrola - Šlapeto Revital band, Ivan Hlas a mnoho dalších např.krajanské soubory.

Pro děti vystupuje kouzelník a soubory škol z Prahy 6.

Na sobotu i neděli je od 19:05 připraven ohňostroj.

Po celou dobu posvícení jsou přístupné prostory Břevnovského kláštera.

Vstup do areálu posvícení a produkce umělců je zdarma, i když je možné, že někteří vystupující v duchu dávných tradic vybírají za svá vystoupení do klobouku. Ale jinak je program volně přístupný všem, kteří přijdou.
Facebook Břevnovské posvícení