Naši partneři:


Městská část  Praha 6

Břevnovský klášter

Pražská plynárenská

Letiště Praha

ČR Radio Praha

Kino Dlabačov

Hotel Pyramida

Ohňostroje Krupička

Kudy z nudy

Náš region

WC servis

ZŠ Marjánka - Břevnov

KC Kaštan
¨Poslední¨ aktualizace   

19.3.2024

Hlavní strana > Pořádané akce > Masopustní průvod a bál > 2007


pro zvětšení plakátu klikni

Masopustní průvod a bál 2007

Průvod maškar se v 16 hodin vydal od poutní kaple Dlabačov naproti hotelu Pyramida v Břevnově Bělohorskou ulicí až ke kulturnímu centru Kaštan, kde proběhl tradiční rituál – pochování basy. Cestou se průvod zastavil v každém krámku břevnovského živnostníka.

"Uděluji všem maskám a obecenstvu právo masopustní. Čímž jest dovoleno masopust slaviti jako zpívati, křepčiti a dobrého moku si zavdati. Naopak, zakazuje se - mračiti, plakati, láti a sváry vyvolávati. Nařizuje se - buďte dobré mysli a veselte se!" zahájil dvoudenní masopustní veselí radní Jan Záruba v masce rakouského vojáka.

Masopustní průvod, ve kterém převažovaly zejména maminky s dětmi se postupně rozrostl až do tisícového davu.
“Máme poměrně přesnou metodu, jak odhadnout počet lidí v průvodu. Kromě pouhého pohledu na průvod lze poznat, že letošní masopust předčil všechny minulé, ale také jsme letos rozdali historický počet jitrnic, a to celou tisícovku,“ prozradil se smíchem svou metodu na sčítání lidí v průvodu organizátor a místní uzenář v jedné osobě Tomáš Hudera.

„Přestože masopust slavíme každý rok, ten letošní je přeci jenom něčím výjimečný. Odehrává se v roce oslav 100 let povýšení Břevnova na město a to je možná i důvod, proč letos přišlo slavit zhruba pětkrát více lidí nežli v letech minulých,“ domnívá se starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

V průvodu, který organizovala radnice spolu se Spolkem břevnovských živnostníků a podnikatelů, byly zastoupeny i starší generace.
"Já jsem z vesnice, kde se masopust slavil každý rok. A se vším všudy, takže jsem hrozně rád, že se tahle tradice drží i v Praze," svěřil se místní důchodce.
Slova starosty Chalupy potvrdila čtyřiasedmdesátiletá paní Krátká s manželem z Břevnova: „Nikdy jsem na žádném masopustu nebyla. Letos jsme si řekli, že když je to v rámci toho významného břevnovského výročí, nemůžeme chybět. A když se dívám kolem sebe, jsem šťastná, že jsme přišli. Je to nádherné a báječné!“ Fotky zde.

Průvodu hrály kapely Jagabab a Žižkovanka a o zábavu se postarali členové divadla Mimotaurus.

Od 19 hodin začal v hotelu Pyramida Masopustní bál ve stylu roku 1907 aneb…staré dobré časy. Fotky zde.

(tento text poskytla MČ Praha 6)


Pokud máte zájem o toto reklamní místo, klikněte.
Místo pro váš baner


Logo ke stažení

   

pro zobrazení náhledu klikni
Cena 120,- Kč

Publikaci Vám zašleme na dobírku. Cena včetně poštovného 250,- Kč.
Pro objednávku klikněte na obrázek.
Adresy kamenných prodejen ZDE


pro zobrazení náhledu klikni
Cena 80,- Kč

PRODEJ

Břevnovský klášter