Hlavní strana > O spolku > Charita > Akce

Kolotoče bez barier

Tradice a pozvání na „ Bezbariérové točení „ v Břevnově.

Spolek břevnovských živnostníků, za podpory městské části připravuje každý rok „bezbariérové točení“, které se koná vždy ve čtvrtek před říjnovým Břevnovským posvícením.

Scházíme se vždy před klášterem sv. Markéty v Praze 6, Břevnově od 14:00 do 16:00 hod. Toto odpoledne je vyhrazeno pro děti a mládež z ústavů, dětských domovů, stacionářů, rehabilitačních ústavů, ale i pro děti s různým handicapem v péči rodičů.

K dispozici jsou atrakce v horní části Lunaparku, kde vládne přísným, ale laskavým slovem pan Werttheim se svými spolupracovníky, kteří poskytují v této době bezplatné točení, houpání …. pro tyto děti a mládež a jejich doprovod, který je nutný při návštěvě atrakce autodromu.

Před klášterní branou, je každým rokem, označený stánek Spolku břevnovských živnostníků, kde se odpovědný vedoucí se svou skupinou registruje.

Pro účastníky jsou připraveny posvícenské koláčky, čaj nebo limonáda, a také malé dárky, které vyrábějí děti v zájmových dílnách břevnovských škol, Domu dětí a mládeže na Bílé hoře, ale i děti z mateřské školky Jílkova v akci „Děti – dětem“. Jsou to převážně výrobky, které lze vnímat nejen zrakem, ale i hmatem.

A proč právě ve čtvrtek před Břevnovským posvícením ? Inu proto, že od pátku již je Lunapark v plném provozu pro veřejnost a děti a mládež z těchto výše uvedených zařízení by neměly potřebnou péči.
A tak, vážený čtenáři našich www stránek, pokud se toto „točení“ týká Tebe nebo Tvých blízkých, přijmi naše pozvání.

Přístup na kolotoče a atrakce (s doprovodem) je ZDARMA.

Těšíme se na návštěvu Vašich dětí.

Akci najdete i na Facebooku ZDE.

Kontakt pro nahlášení účasti a případné dotazy.

Kontaktní formulář

Zde prosíme napište, nejpozději do 3. října kolik se zůčastní osob. Aby bylo možné objednat dostatek posvícenských koláčků a dárků.

Ohlédnutí za minulými ročníky. I když jeden rok nás provázelo převážně deštivé počasí, dětem to nevadilo a jejich radost, smích a výskot byl pro pořadatele dostatečnou odměnou, aby v této tradici pokračovali. Návštěvníci byly nejen z Prahy:
Deylův a Jedličkův ústav, Dětský domov Horní Počernice, stacionář Prahy 6, rodiče a dětmi, rehabilitační centrum Motol, ale také z okolí Berouna, Kladna, Dobřichovic.

Kolotoče bez barier 2015