Naši partneři:

Městská část  Praha 6

Břevnovský klášter

Komerční banka

Sdružení pražských podnikatelů a živnostníků

Hotel Pyramida

Gambrinus

Ohňostroje Krupička

Vaše6

Pravá Praha

TOI TOI, sanitární systémy

ZŠ Marjánka - Břevnov

KC Kaštan

¨Poslední¨ aktualizace

22.5.2017

Hlavní strana > Pořádané akce > Posvícení > 2014

Břevnovské posvícení má tradici od roku 1994. Je to jedna z nevíce navštěvovaných akcí v Praze.
Koná se vždy začátkem měsíce října. Přesné datum je uveřejněno s dostatečným předstihem vždy na hlavní straně tohoto webu. Posvícení je nejvýznamnější každoroční akcí našeho spolku.
Pokud je příznivé počasí, dosahujeme návštěvnosti cca 60.000 osob.
Takovým zájmem veřejnosti se žádná jiná akce v Praze 6 chlubit nemůže.

10. ročník Kolotočů bez barier (další info ZDE)
se konal před zahájením Břevnovského posvícení a to ve čtvrtek 9. října od 14 do 16 hodin.
Jde o bezplatné točení, ježdění a houpání vyhrazené pro děti a mládež z ústavů, dětských domovů, stacionářů, rehabilitačních ústavů a v péči rodičů s různými stupni handicapu. Pro účastníky byly připraveny posvícenské koláče, nápoje a také malé dárky, které vyrábějí děti z mateřské školky Jílkova v akci „Děti – dětem“.
Partnerem této spolkové akce je sbírkový projekt Pomozte dětem,
který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize.
Facebook Kolotoče bez barier

21. Břevnovské posvícení
Břevnovské posvícení lotos poprvé začalo už ve čtvrtek 9.10. odpoledne. K již tradičním Kolotočům bez barier přibyla dětská diskotéka na kterou navázala diskotéka pro dospělé (60-90 léta). V provozu byly všechny pouťové atrakce a také většina stánků.
V sobotu od rána začalo už pravé posvícení. Ve stáncích si mohli návštěvníci zakoupit pečené husy s knedlíkem a zelím nebo pečeného býka, pečenou šunku, bramboráky, bramborové spirálky, palačinky, trdlo a mnoho dalších chuťovek a specialit. Nechyběly stánky s pivem, medovinou, se sudovým vínem a burčákem. Břevnovský pivovar bude předváděl středověké vaření piva.
Ani letos nebyli návštěvníci ochuzeni o čím dal oblíbenější staročeskou řemeslnou vesničku se stovkou stánků různých řemesel, dílniček pro děti a krčem pro hladové žaludky. Ve vesničce bylo i mnoho stánků, které řemesla předváděly. Ve vesničce své řemeslo předváděl i kejklíř Vítek. Součástí vesničky byly stánky chráněných dílen.

Program na pódiu začal v sobotu i v neděli po 12 hodině a každý návštěvník si v programu našel to své.
Letos jsme připravili opět po loňské dobré zkušenosti vystoupení revivalových skupin různých žánrů a národností (viz program). Pro děti vystoupil kouzelník a soubory škol z Prahy 6.
Na sobotu i neděli byl od 19:05 připraven ohňostroj.

Vstupné do areálu se žádné neplatílo, i když je možné, že někteří vystupující v duchu dávných tradic vybírali za svá vystoupení do klobouku. Ale jinak byl program volně přístupný všem, kteří přišli.

V bazilice sv. Markéty,
která byla po dobu posvícení zpřístupněna zdarma se uskutečnilo vyprávění nejen o kostele.

Celý den byla otevřena románská krypta.

PROGRAM HLAVNÍ PÓDIUM

17:30 Rolling Stones Revival
19:05 ohňostroj

Facebook Břevnovské posvícení

Pokud máte zájem o toto reklamní místo, klikněte.
Banner ke stažení

Logo ke stažení

pro zobrazení náhledu klikni
Cena 120,- Kč

Publikaci Vám zašleme na dobírku. Cena včetně poštovného 240,- Kč.
Pro objednávku klikněte na obrázek.
Adresy kamenných prodejen ZDE

pro zobrazení náhledu klikni