Naši partneři:

Městská část  Praha 6

Břevnovský klášter

Komerční banka

Sdružení pražských podnikatelů a živnostníků

Hotel Pyramida

Gambrinus

Ohňostroje Krupička

Vaše6

Pravá Praha

TOI TOI, sanitární systémy

ZŠ Marjánka - Břevnov

KC Kaštan

¨Poslední¨ aktualizace

22.5.2017

Hlavní strana > Pořádané akce > Posvícení > 2011

Břevnovské posvícení má tradici od roku 1994. Je to jedna z nevíce navštěvovaných akcí v Praze. Koná se vždy začátkem měsíce října. Přesné datum je uveřejněno s dostatečným předstihem vždy na hlavní straně tohoto webu. Posvícení je nejvýznamnější každoroční akcí našeho spolku. Pokud je příznivé počasí, dosahujeme návštěvnosti cca 60.000 osob. Takovým zájmem veřejnosti se žádná jiná akce v Praze 6 chlubit nemůže.

18.Břevnovské posvícení

Na letošním posvícení, které se konalo 7.-9.10.2011 bylo rekordní zastoupení českých pivovarů.
Je již tradicí, že se účastní Plzeňský Prazdroj a Herold.
V pivním stanu Prazdroje se točil Urguell 12°, Master tmavý 18°, Kozel 10° a Kozel černý.
Pivovar Herold nabízel nefiltrovanou 12°,polotmavý Granát 14°, černou 13°,
kvasnicový, pšeničný ležák 12°a jako jediný nealkoholické pivo.

Naopak premiéru jak na posvícení tak i světovou měl na posvícení Břevnovský pivovar sv.Vojtěcha,
který představil pivo Břevnovský Benedikt 12°a Benedikt Imperial Pilsen.

Dále se též čepovalo pivo z pivovaru Taschenberg Buštěhrad, Svijany
a Unětický pivovar nabídnul 10°a 12°.

Základem každého posvícení je jídlo a pití. Obojího bylo o víkendu v Břevnově dostatek.

Nedaleko hlavního pódia našli návštěvníci stánky s občerstvením a pochutinami, které k břevnovskému posvícení neodmyslitelně patří. Stánky s pečenými husami a kachnami, knedlíkem, zelím a husími játry v husím sádle. Dále stánky s bramboráky, bramborovými spirálkami a grilovanými žebry.
Pokud někdo dostal chuť na něco sladkého, našel zde třeba palačinky či trdlo.
Naproti byl stánek s grilovaným býkem, pečenou šunkou, chléb se škvarkovou pomazánkou
nebo stánek se sudovým vínem, burčákem.
Spolek provozoval stánek, ve kterém byly k zakoupení historické pohlednice Břevnova,
publikace Uličník a knihy o historii i současnosti Prahy 6.

Také zde byly stánky škol, které se prezentovaly a nabízely své výrobky vyrobené pro Vaši radost a potěšení.

V sobotu při slavnostním zahájení promluvila na pódiu paní starostka Marie Kousalíková
a v neděli pan ministr Tomáš Chalupa.

Kdo prošel kolem rybníka našel již tradiční a neodmyslitelnou staročeskou vesničku ve které opět nechyběl celodenní program žongléra Vítka a ještě větší počet prodejních a řemeslných stánků než loni.
Pro vaše pohodlí jsme i letos připravili přístup do vesničky cestou nad rybníkem.
Ve vesničce byla např. staročeská krčma, stánek pivovaru Herold, burčák, medovina či pravé ovčí sýry.
Při sestavování stánků je pečlivě dbáno na prodávaný sortiment a vzhled stánků. Novinkami ve vesničce byly dobové stánky s některými řemesly jako např. s tkalcovským stavem, kovář či foukač skla.

Hned vedle staročeské vesničky byl stan Stanice techniků DDM, předvádění učňovských řemesel a stánek poznávání předmětů denní potřeby pouze za pomoci hmatu se speciálními klapkami na očích. S těmito klapkami si mohli zájemci vyzkoušet projít překážkovou dráhu s bílou holí nebo s holí a vodícím psem.

V sobotu i neděli zářil nad Břevnovem nádherný ohňostroj.

Každý návštěvník si v programu na hlavním pódiu našel to své.
Pop musik, big beat, country, rock & roll, blues i dechovku.

Vstupné do areálu se žádné neplatílo, i když je možné, že někteří vystupující v duchu dávných tradic vybírali
za svá vystoupení do klobouku. Ale jinak byl program volně přístupný všem, kteří přišli.

Počasí nám nepřálo ale doufáme, že se všicni příchozí dobře bavili. Tak zase za rok.
Na fotky z akce se podívejte ZDE.

PROGRAM HLAVNÍ PÓDIUM

17:30 - 18:00 kejklíř Vítek
18:00 - 19:00 Purple Mania (Deep Purple revival) - rock
19:05 - 19:15 ohňostroj

Sobotní koncert Beatles Revivalu z Kladna byl opravdovou a dokonalou kopií koncertu legendárních Beatles.
Jako důkaz slouží i to, že skupina byla pozvána do rodiště Beatles - anglického Liverpoolu
a tam v legendárním Cavern Clubu odehrála tři vystoupení a absolvovala hodinové interview
a živý koncert v pořadu On The Beat na Liverpool BBC Merseyside Radio,
což se dosud žádné neanglické skupině nepodařilo.
A nebo to, že po vystoupení v Adelphi Hotel v Liverpoolu přišel dokonce skupině poděkovat
dlouholetý tajemník Beatles Alistair Taylor a prohlásil,
že vystoupení skupiny bylo naprosto dokonalé a chvílemi prý nevěřil, že na pódiu nehrají praví Beatles,
přestože s nimi strávil na cestách dlouhých pět let.
Klíčem k tomuto obrovskému úspěchu je nejen dokonalé nastudování a provedení každé z padesáti skladeb,
které má skupina v repertoáru, ale i neuvěřitelná fyzická a hlasová podobnost členů skupiny s opravdovými Beatles.
Perfektní image doplňují čtyři sady přesných kopií kostýmů, ve kterých Beatles vystupovali,
stylové účesy a detailně okopírované charakteristické pohyby jednotlivých členů na pódiu.
UKÁZKA Z VYSTOUPENÍ ZDE

Pokud máte zájem o toto reklamní místo, klikněte.
Banner ke stažení

Logo ke stažení

pro zobrazení náhledu klikni
Cena 120,- Kč

Publikaci Vám zašleme na dobírku. Cena včetně poštovného 240,- Kč.
Pro objednávku klikněte na obrázek.
Adresy kamenných prodejen ZDE

pro zobrazení náhledu klikni